شاید شما هم جزء یکی از مصرف کننده مکمل های بدنسازی باشید. یکی از مهم ترین مواردی که می تواند در نتیجه گرفتن شما از ورزش تاثیرگذار باشد، انتخاب بهترین زمان برای مکمل و نوع مکملی است که شما در زمان مناسب استفاده می کنید.دوره های مکمل بدنسازی بسته به نوع ورزش شما می باشد. برخی از مکمل ها به دلیل تاثیرگذاری بالایی که دارد به زمان کمتری احتیاج دارند و برعکس

معرفی مکمل های قبل از شروع تمرین بدنسازی

حتما تا به الان که به یک ورزشکار حرفه ای تبدیل شده اید تا حدودی با انواع مکمل های بدنسازی و بهترین آن ها آشنا هستید و می دانید که باید چه زمانی را برای مصرف آن ها انتخاب کنید. مصرف بهترین مکمل ها بسته به یک سری ویژگی ها و شاخص ها متغییر می شود. برای نمونه می توانیم به سن، جنسیت، وزن، نوع ورزش، مدت ورزش و… اشاره کنیم.

انتخاب نوع مکمل بدنسازی تاثیر بسیار زیادی در طول دوره ورزش ما خواهد داشت. شما می توانید از انواع مکمل ها و پودرهای بدنسازی کراتین، وی، کافئین، گلوتامین، پروتئین، آمینو اسیدها، کربوهیدرات ها و … استفاده کنید. با توجه به اینکه مکمل های بدنسازی به عنوان تامین کننده انرژی و نیروی مورد نیاز بدن ما هستند شما باید بهترین دوره های مکمل بدنسازی را در نظر داشته باشید.

بهترین مکمل های بدنسازی پیش از تمرین:

کراتین

گلوتامین

پروتئین ها

بتا آلانین

کافئین

BCAA

بررسی انواع مکمل بدنسازی قبل از ورزش

مکمل های ورزشی قبل از تمرین

کراتین

کراتین نمونه ای از بهترین مکمل های غذایی است که می توانید در هر زمان از آن استفاده کنید. در هنگام ورزش میل به مصرف مکمل و غذا یکی از مهم ترین مواردی است که باید به آن توجه داشته باشید. هر زمان که میل به خوردن داشتید می توانید از کراتین به عنوان یک مکمل انرژی زا استفاده کنید. کراتین به دلیل ترکیباتی که دارد هم قبل از تمرین و هم بعد از تمرین پیشنهاد می شود. با مصرف این مکمل قبل از شروع ورزش خود می توانید نیاز بدن خود را در خصوص کربوهیدرات ها تامین کنید.

گلوتامین

گلوتامین هم جزء یکی از محبوب ترین مکمل هایی است که در طول دوره بدنسازی از آن استفاده می شود و ورزشکاران به آن علاقه بسیار زیادی دارند. ورزسکارانی که به صورت حرفه ای کار می کنند می توانند به اندازه ۴۰ گرم از این مکمل استفاده کنند البته پیشنهاد می شود که آن را به ۴ تا ۶ وعده تقسیم کنند. یکی از بهترین زمان هایی که برای مصرف گلوتامین پیشنهاد شده است، قبل از خواب می باشد و زمانی که بدن شما انرژی خود را از دست داده است.

پروتئین ها

پروتئین ها، بخش اصلی از مکمل هایی هستند که در انواع متنوع قابل مصرف هستند. نمونه ای از بهترین آن ها می توانیم به پروتئین وی و کازئین اشاره کنیم. پروتئین وی یکی از بهترین و محبوب ترین مکمل های بدنسازی است که به دلیل ترکیبات فوق العاده ای که دارد شما می توانید حین تمرین، قبل از آن و بعد از تمرین استفاده کنید. یکی از مهم ترین دلایل مصرف این مکمل قدرت جذب بالای آن می باشد.

بتا آلانین

این مکمل به عنوان قوی ترین مکملی است که استفاده می شود. اگر شما هم در طول روز تمرینات سخت و دشواری انجام می دهید، مصرف این مکمل بدنسازی قبل از تمرین می تواند تا حدود زیادی روی توانایی و قدرت عضلانی بدن شما تاثیر داشته باشد. اگر می خواهید شاهد تاثیر گذاری مکمل بتا آلانین باشید توصیه می کنیم در بهترین زمان از یک مقدار به اندازه استفاده کنید. چرا که مصرف بیش از اندازه آن منجر به خارش پوست می شود.

کافئین

کافئین بهترین مکملی که معمولا قبل از شروع تمرین به آن اشاره شده است. شما می توانید با مصرف کافئین در طول روز و قبل از تمرین نیرو و انرژی مورد نیاز خود را به دست آورید و بهترین و سخت ترین تمرینات را انجام دهید. البته باید در نظر داشته باشید که مصرف این دسته از مکمل ها برای هر شخصی با توجه به نوع نیازی که دارد متفاوت می باشد.

BCAA

این مکمل معمولا برای بعد از تمرین جهت جلوگیری از خستگی و از بین بردن آن توصیه می شود. اگر می خواهید خستگی و ضعف بعد از ورزش خود را کاهش دهید، پیشنهاد می کنیم از این مکمل بدنسازی قبل از تمرین و بعد از تمرین استفاده کنید. این مکمل به سوخت رسانی و ترمیم عضلات هم کمک می کند که مقدار مصرف آن برای خانم ها و آقایان متغییر می باشد.

چند ساعت قبل از تمرین بدنسازی مکمل بخوریم؟

مصرف مکمل بدنسازی قبل تمرین به شما کمک می کند تا انرژی و نیروی مورد نیازتان را به دست آورید. شما می توانید با مصرف به موقع این مکمل ها قبل از تمرین به سوخت و ساز بدن خود کمک کرده و اندام و عضلات خود را برای یک ورزش و تمرین سخت آماده کنید.

معمولا اگر می خواهید از مکمل قبل از تمرین بدنسازی استفاده کنید، پیشنهاد می کنیم حدود ۳۰ تا ۴۰ دقیقه قبل از تمرین مصرف خود را شروع کنید، تا مکمل به خوبی جذب بدن شما شود و تاثیرگذاری خود را در حین تمرین داشته باشد. پس باید در نظر داشته باشید که زمان مصرف مکمل انرژی زا نیز تاثیر بسیار زیادی روی نتیجه گیری ورزشی شما خواهد داشت.

بهترین زمان مصرف برای دوره های مکمل بدنسازی

یکی از بهترین زمان هایی که می تواند روی سوخت و ساز بدن شما تاثیر داشته باشد، مصرف مکمل قبل از تمرین و ورزش می باشد. با توجه به اینکه قبل از ورزش بدن شما امادگی کافی برای شروع را ندارد می توانید از بهترین پروتئین انرژی زا برای شروع استفاده کنید. که به شما توصیه می کنیم حدود ۳۰ دقیقه قبل از تمرین مصرف داشته باشید.

بعد از تمرین هم به ورزش و تمرین هایی که کرده اید کمک می کند و می تواند ورزش شما را تثبیت کند. این زمان هم جزء زمان هایی است که بسیار به آن توجه می شود. قبل و بعد از خواب روی سوخت و ساز بدن شما تاثیر دارد. البته بعد از بیدار شدن از خواب مهم تر است، چرا که در آن زمان شما هیچ انرژی ندارید و ویتامین و پروتئین بدن شما تامین نمی باشد.